Законодавство
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛУГАНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
 

ВІДОКРЕМЛЕНИЙ СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ
"КОСТЯНТИНІВСЬКИЙ КОЛЕДЖ ЛНАУ"

На головну Доступ до публічної інформації Контакти... ...Ліцензія АE №636137 від 27.04.2015
На головну
 
 
Календар
«    Травень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
Архів новин
Травень 2019 (5)
Квітень 2019 (20)
Березень 2019 (12)
Лютий 2019 (9)
Січеня 2019 (12)
Грудень 2018 (18)
 
Луганський національний аграрний університет

Міністерство аграрної політики та продовольства України

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України

Урядова горяча лінія
 
Ключевые теги:
 
Slam Camp в КТЛНАУ, іноземна святкова їжа, Абітурієнту 2012 - Нова спеціальність, бінар земправо, Боротьба з тютюнопалінням, день волонтерства, Колодій (Масляна), КОНКУРС СНЕГОВЫХ ФИГУР, мандрівка Євросоюзом, Ми-здорове покоління, Мы в Париже, Новорічна дискотека, Новорічна казка, Світ чистої води, Ярмарок професій
 

 
Лабораторний корпус


ОГОЛОШЕННЯ


флаг

24-04-2019 [  ---  ] • ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ГОЛОКОСТУ
 

      Голокост у перекладі з давньогрецької означає “цілоспалення", “знищення вогнем”, “жертвоприношення”. Вже у середині ХХ ст. слово «Голокост» вживали в пресі щодо хвилі терору проти єврейського населення Європи, початого Адольфом Гітлером. З середини 50-х років ХХ ст.  слово "Голокост" загальновживане стосовно політики винищення нацистами під час Другої Світової Війни євреїв та інших народів Європи.

      У 1939 році німецька армія окупувала Польщу, розв'язавши тим самим Другу світову війну. Гітлер почав знищення єврейського народу, в основному вихідців з Польщі, де проживала найбільш значна частина європейського єврейства.

      Для виконання цього плану євреї були зігнані в «ґетто»  - житлові зони, куди нацистами насильно зганялися євреї для компактного мешкання., були організовані трудові, концентраційні табори і табори знищення, в які доставлялися євреї . Нездатних трудитися вбивали відразу, решта була приречена на смерть від голоду і хвороб.

     Поки гітлерівців супроводжував успіх, вони хотіли завершити геноцид і для цього було створено концентраційні табори.  Серед них Освенцім, Собібор,  Маутга́узен  та Бухенва́льд .

ОСВЕНЦІМ

         Освенцім – комплекс німецьких концтаборів: Освенцім, Освенцім-Бжезінка

Аушвіц-Біркенау, що розташовувався в 1940-1945 рр. на півдні Польщі, біля міста Освенцім, в 60 км на захід від Кракова. Він поєднував у собі три табори: тюремний табір, табір для знищення і табір для використання рабської праці.

         Старих і жінок з дітьми відправляли в "душогубку" відразу, буквально через кілька годин. Здорових чоловіків і жінок посилали працювати в майстерні та на фабрики, спеціально побудовані при таборі. Деяких ув'язнених примушували обслуговувати сам "виробничий цикл" знищення.

У цьому та інших таборах проводилися жахливі експерименти, як в області традиційної медицини, так і відпрацювання найбільш ефективних методів масової стерилізації "расово неповноцінних" груп. У якості "піддослідних" вважали за краще використовувати жінок і дітей.

         Близько 1,5 мільйона людей 28 народностей загинуло в цьому таборі.

СОБІБОР

         Цей табір був побудований у березні 1942 року з єдиною метою: якомога швидше знищити максимально можливу кількість людей.

У Собібор прямували ешелони євреїв  з Східної Польщі, Радянського Союзу, Австрії, Голландії, Бельгії та Франції .

         В'язнів роздягали в бараці, або у дворі. Їх одяг, їстівні припаси і цінності сортували і відправляли на склади. У жінок відрізали волосся, яке теж надходило на склад.

         Голих людей  по вузькому обгородженого проходу заганяли в п'ять газових камер із загальною "пропускною потужністю" до 500 чоловік, а трупи потім спалювали у відкритій печі крематорію, або скидали в загальну могилу.

МАУТГАУЗЕН

         Маутга́узен) — німецький концтабір біля міста Маутгаузен (Австрія). У 1938—1945 роках був одним з найстрашніших концтаборів.

         На території табору був барак, оточений кам'яною стіною, що називався «Блоком смерті» і  який  використовувався, як тренувальний табір для підготовки елітних відділів СС. В'язні виконували роль «м'яса» для побиття та знущань. У будь - який час в барак міг увірватися відділ «учнів» і забити скільки завгодно людей. Кожен день в таборі гинуло більше десяти осіб. Якщо «норма» не виконувалася, це означало, що наступного дня очікуються  ще більші звірства.

В'язнями Маутгаузена було близько 335 тисяч осіб; страчено понад 122 тисячі чоловік (понад 32 тисячі — радянських громадян; серед них генерал Д. М. Карбишев)

         Кілька тисяч в'язнів перебували у концентраційному таборі Маутхаузен - Гузен, Австрія. В'язнів змушували працювати на каменоломні, поки вони не ставали занадто слабкі, тоді їх вбивали.

БУХЕНВАЛЬД

         Бухенва́льд  — нацистський концентраційний табір, заснований гітлерівцями влітку 1937 року, діяв 8 років, до 1945 року. Бухенвальд не був табором смерті. Тут не було газових камер. Проте у таборі смерті загинуло близько 50 000 невинних людей, переважно євреїв та політичних в'язнів, серед яких радянські (українські включно) військовополонені, цигани. Їх вбивали камінням, різками, топили в гною, кастрували, нівечили, морили голодом.

         Деяких людей навмисне заражали вірусами задля медичних експериментів. Дружина командувача табору Ільзе Кох відома тим, що мала абажури та рукавички, виготовлені з людської шкіри. Для цього відбиралися в’язні, котрі мали викарбовані на своїй шкірі найбільш мистецькі татуювання — їх затримували та вбивали уколами. Дорога концтабором була закривавлена, адже ніхто не ходив спокійно – потрібно було лише бігти. Вздовж дороги стояли есесівці, які били та натравлювали на в’язнів собак. Зупинився, спотикнувся чи допоміг іншому – смерть.

         Масові вбивства були для фашистів своєрідною розвагою. Наприклад, полюбляли есесівці влаштовувати своєрідні медичні огляди. Людей зганяли на околицю табору, а потім по одному викликали до «лікаря», який розпитував про скарги на здоров’я. Потім жертву ставили до стіни, начебто для того, щоб виміряти зріст, а вже за кілька секунд вбивали пострілом у потилицю. За офіційними даними у Бухенвальді загинуло 8483 радянських військовополонених.

Коли американське військо звільнило табір у 1945 році, стало ясно, що в жахливих умовах перебувало 20 000 в'язнів.

         У 1933 – 1945 роках війська фашистської Німеччини знищили близько 6 млн. людей тільки за приналежність до єврейської нації. Така цифра зафіксована у вироках Нюрнберзького трибуналу.

         Однак точних цифр немає, й навряд чи вони коли-небудь з’являться, адже до кінця Другої світової війни нацисти знищували табори смерті та поховання. До того ж, часто єврейські громади знищувалися цілком, і не залишалося рідних, близьких, друзів, які могли б розповісти про їхню смерть.

         Символом трагедії Голокосту та нацистських злочинів в Україні є Бабин Яр (м. Київ) - могила десятків тисяч євреїв, а також українських патріотів, військовополонених, циган та інших громадян.

         Допоки жива людська пам'ять,  трагедію Голокосту слід згадувати з соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому неповинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану. В ті часи понад півтора мільйона українських євреїв було знищено нацистами . Було втрачено сотні єврейських громад, які упродовж століть збагачували національне життя України. Нікому не може бути дозволено применшувати  кількість жертв  Голокосту.

Пройдуть роки, але ніколи не забудуться криваві злочини нацистського «нового порядку»: страхіття гітлерівських концтаборів, масових розстрілів, душогубок, убивств.

         Людство не повинно забувати, що нацистські табори смерті починалися з ненависті, забобонів й антисемітизму. А пам'ятаючи про витоки зла, завжди протистояти спробам розпалити ненависть і міжнаціональну ворожнечу. Пам'ять про Голокост необхідна нам, щоб наші діти ніколи не були жертвами або байдужими спостерігачами проявів ворожнечі. Тепер, коли Голокост відходить у минуле, нинішнє покоління має продовжити естафету пам'яті, відстоювати гідність людини і докладати  зусиль до недопущення ґеноцидів і злочинів проти людяності. 

Для багатьох народів незалежна Україна стала батьківщиною. Мир і злагода — це головне, що нам потрібно сьогодні. Пам'ятаючи про трагедію минулої війни, ми з надією дивимося в майбутнє і віримо в нашу державу.


 (голосов: 0)

 
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.

Другие новости по теме:


Информация
 
Комментировать новости на сайте возможно только в течении 5 дней со дня публикации.
 
height= width=
 
Гуртожиток
Панель управління
 
презент
Презентація спеціальностей
Youtube канал клип
Клип - Завтра будет лучше чем вчера

Популярні статті
» ХV Міжнародна науково-практична інтернет-конференція
» День відкритих дверей
» Конкурс краси та моди «Королева квітів»
» Опитування
» Міжнародний День Землі
» Вітаємо з виходом у фінал України!
» Чорнобиль – довгий слід трагедії
» Тиждень « Безпеки дорожнього руху»
» Пробні тести для абітурієнтів
» Ярмарок вакансій
автобус
Розклад руху автобусу
Опит
Вы учитесь на

Землеустроителя
Гидромелиоратора
Агронома
Я выпускник
Сотрудник
Абитуриент
Просто гость

 
ONLINE
Сейчас на сайте:
Пользователей: 0
Отсутствуют.

Гостей: 1
Всего: 1

20-ка посетивших:
Пользователей: 10
aikonades LeapaBal
mawnTync Robertdon
sonywids Tommyfaw
unpage vedoeod
ZillisZeddy Администратор

 
 

Адреса: ВСП "ККЛНАУ", 85103, вул. Учбова, 1, м. Костянтинівка, Доsнецька обл. 8 (06272) 98785; 98722; 98783 fax: 8 (06272) 98721 E-mail: ktlnau1@ukr.net

/tr